Rita Çiftlik

Rita Çiftlik, 9 tiny house ile 36 kişilik konaklama kapasitesine sahip ve 4 mevsim kullanıma açık. Çiftlikte 2 adet Mo.1 635, 2 adet Mo.1 560, 2 adet Mo.5 400 ve 3 adet Mo.850 Twin modelleri tercih edildi.

Rita Çiftlik, 2022 yılı içinde ekranların sevilen yüzü İlker Ayrık’ın girişimi olarak hayat buldu. İstanbul Beykoz İshaklı köyünde bulunan Rita Çiftlik, sürdürülebilir tarım yapılan bir arazi olup, içinde Mooble House’un 9 tiny house ürününün konumlandırılmasıyla konaklama, restoran ve etkinliklerin yapıldığı bir yaşam alanına dönüştü. 17 dönümlük arazinin içinde yaşam bulan çiftlik fikrinin çıkış noktası, Kadıköy’de bulunan Rita Moda isimli restoranın kendi ürünlerini yetiştir hayaliydi.

Bu hayali gerçekleştirmek için çiftlikte sadece temiz tohum kullanılıyor. Rita Çiftlik’in iyi tarım yolculuğu, tarladan sofraya konseptiyle hazırlanan lezzetli menüleri sayesinde doğa severlere sunuluyor. İstanbul’da gastronominin kalbinin attığı yer olarak da konumlanan çiftlikte doğanın renkleri adeta baş döndürüyor. Sabahları horoz sesleriyle uyanan misafirler güne doğada yürüyüş yaparak, açık havada film izleyerek, çiftliğin evcil hayvanlarıyla ilgilenerek vakit geçiriyor. Ayrıca odun fırınında pişirilen maya ekmeğinin ve pizzaların tadına bakmak, şehrin gürültüsünden arınmak için yoga dersine katılmak, çocukların da toprakla temas edebilmesini sağlamak mümkün.

Şimdiden şehrin en popüler tiny house konaklama merkezi olan Rita Çiftlik’te hafta sonları caz eşliğinde brunchtan, sanatsal buluşmalara, çocuklar için doğada yaşam atölyelerine kadar farklı organizasyonlar yapılıyor.

Pek çok farklı hayvanının da yuvası olan Rita Çiftlik’te tavuklar, ördekler, kazlar ve eşeklerle birlikte ıhlamur, çınar ve zeytin ağaçları da misafirlerin gözdesi.

Çiftliğin çok geniş bir alanı sebze ve meyve yetiştirmek için kullanılıyor. Ayrıca kokteyl ve tatlı yapımında kullanılmak üzere ürün yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitki bahçesi de bulunuyor. Sadece çiftlikte yetiştirilen ürünlerle pişirilen özel tatlar misafirlerin beğenisine sunuluyor. Restoran şefinin farklı damak zevklerine hitap eden menüleri de ilgi çekiyor.

Rita Çiftlik’e ister brunch ister konaklamak için gidebilir, şehrin göbeğinde gerçek doğal yaşam deneyimi yaşayabilir, çocuklar için açılan doğada yaşam atölyelerine göz gezdirebilirsiniz.