Erim Çiftliği

Erişim Çiftliği, Kuzey-Orta Anadolu geçiş noktasındaki ekosistem üzerine kurulu, Ankara, Kazan’da bulunuyor. İlk olarak buğday yetiştirilmiş olan çiftlik, zamanla Avusturya çamı, Doğu Karadeniz Göknarı ve Karakavaklarla çevrili bir meyve bahçesine dönüştürülmüş. 2020 yılında yerel bitki örtüsünü üretmek, yetiştirmek ve tarıma kazandırmak amacıyla yenilenmiş olan Erim Çiftliği, içerisinde bulunan Gardemiel isimli restoranıyla ve çiftlikte yetişen ürünlerle pişirilen çok özel tatların sunulmasıyla ünlü. Çiftliğin en önemli özelliklerinden biri de yalnızca Kuzey Ankara’da bulunan yabani türlerin, genetiğiyle oynanmamış ve hibridizasyon görmemiş ürünlerin yetiştiriliyor olması.

Erim Ailesi tarafından işletilen restoranın müdavimleri, zamanla çiftlikte daha çok vakit geçirmek, mükemmel bir ziyafetten sonra çiftlikte konaklamak da istediklerinden, çiftliğe Mooble House tiny house modellerinden 2 adet Mo.4 850 dahil ediliyor. Twin ile otel odalı ve salonlu modellerin bulunduğu Erim çiftliği, 6 kişiye kadar konaklama imkânı sunuyor. Böylece Erim Çiftliği ister restoran ister konaklama deneyimi için farklı bölgelerden farklı kitleler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Modellerin konumlandırılması sonrasında, Erim Ailesi tarafından eklenen fayans teras, bahçe mobilyaları ve özel bitkiler, misafirlere sunduğu deneyim ile cazibe noktası haline geliyor. Kalabalık gruplara sunulan özel yemeklerin hazırlandığı restoranıyla bir arada olan tiny house’lar mükemmel peyzaj ile de bütünleşiyor. Ahşap ağırlıklı modellerin özenle seçimi doğayla iç içe görünüme katkıda bulunurken, restorandan çıkan tüm yemeklerin mevsimsel ürünlerle yapılması da sıra dışı bir lezzet deneyimi sunuyor.

Tüm misafirlerine gastronomi deneyimi yaşatan Erim Çiftliği, el değmemiş doğanın tüm güzelliklerini bir arada sunarak misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Erim Ailesi’nin sıcak misafirperverliği, doğal ve enfes lezzetleriyle tanışmak isteyenlerin uğrak noktası olan Erim Çiftliği, sunduğu bu sıra dışı deneyim ile vazgeçilmez konaklama ve gastronomi merkezlerinden biri haline geliyor.

Şehir hayatından kaçmak, doğanın tüm güzellikleriyle tanışmak, mevsimsel ürünlerle ortaya çıkan enfes lezzetleri tatmak isteyenlerin sık ziyaret ettiği Erim Çiftliği, konaklama imkânı sunmasıyla da doğanın tadını daha uzun süre çıkarmak isteyenlere hitap ediyor. Erim Çiftliği’ne ait lezzetler aynı zamanda firma organizasyonlarına da ev sahipliği yapabiliyor.